Skiferie
MOSÆTERVEGEN 111 - billede 1
Overnatning

MOSÆTERVEGEN 111

Hafjell, Norge
1 / 57

MOSÆTERVEGEN 111

Hytte med 3 soveværelser, 8 senge, 1 badeværelse og en sauna. Kort afstand til skiløjpen.

Find ledige datoer og priser
Hjemrejse: man. 03. aug.Rejsegarantifonden · Fri afbestilling op til 60 dage før

Om hotellet

Om boligen

Hytten ligger lige ved Hafjell-pisten, og med ski in/out er dette et fremragende valg for både ski- og cykelentusiaster. Langrendsløjperne er kun en kort gondoltur væk, og i nærheden finder du alt, hvad du behøver, fra købmandsforretninger og restauranter til sportsbutikker, afterski, skiskoler og skiudlejning.

Om sommeren har du adgang til en række spændende aktiviteter, og udover Hafjells egen Bike Park er der attraktioner som Hunderfossen Familiepark, legepladser, Lilleputthammer og Jorekstad Fritidsbad i nærheden. Med kun 20 minutters kørsel til Lillehammer centrum er dette det perfekte udgangspunkt for at udforske Vinter-OL-byen fra 1994.

Mosætervegen 111 tilbyder alt, hvad du behøver for et afslappende ophold. I køkkenet finder du komfur, køleskab, fryser, mikroovn, opvaskemaskine og kaffemaskine.
I spisestuen er der siddepladser til 8 personer, perfekt til hyggelige måltider sammen.
Efter en dag med aktiviteter kan du slappe af i stuen, der er udstyret med sofa, TV og en varm pejs, ideel til hyggelige aftener foran flammerne.

Soveværelser:
Soveværelse 1: Dobbeltseng (150cm x 200cm)
Soveværelse 2: Familiekøjeseng (120cm / 90cm x 200cm)
Soveværelse 3: 2x Køjeseng (90cm x 200cm)

Badeværelser:
Badeværelse 1: Bruser, håndvask, toilet og sauna

Anden information:
Wi-Fi
Pejs
Terrasse
Vaskemaskine og tørretumbler
Husdyr er ikke tilladt
Udendørs parkering

Boligtyper (1)

MOSÆTERVEGEN 111

Maks 8 pers.

Ofte stillede spørgsmål

Hvad er inkluderet i prisen?+

Prisen dækker overnatning på MOSÆTERVEGEN 111 i den valgte periode og boligtype. Liftkort, skiudstyr, skiskole, transport og forsikring tilkøbes separat – vi har samarbejdsaftaler med lokale udbydere og hjælper gerne med at samle det hele.

Hvornår betaler jeg, og kan jeg afbestille?+

Du betaler et depositum ved bestilling og restbeløbet senest 60 dage før afrejse. Fri afbestilling op til 60 dage før afrejse. Vi anbefaler altid en afbestillingsforsikring.

Er der dansk personale på destinationen?+

Ja, vi har dansk personale i Norge hele sæsonen. Du har altid en at ringe til, hvis du har brug for hjælp før, under eller efter rejsen.

Hvordan kommer jeg til hotellet?+

Du kan flyve, køre selv eller tage bus. Vi rådgiver om den bedste transport for netop din rejse – kontakt os på 98 12 52 99.

Er I medlem af Rejsegarantifonden?+

Ja, reg.nr. 1851. Dine penge er sikret, og hjemtransport er garanteret hvis noget uventet skulle ske.

MOSÆTERVEGEN 111
Klar til at booke?
Vælg dato