
MYRSETERVEGEN 102

MYRSETERVEGEN 102



MYRSETERVEGEN 102
Hytte med meget høj standard, 5 soveværelser, 10-12 sengepladser, 2 badeværelser, badekar og sauna. Kort afstand til skiløjperne.
Om hotellet
Om boligen
Velkommen til Myrsetervegen 102! Varden er Kvitfjells mest familievenlige område med brede grønne og blå pister; området er perfekt for hele familien og for dem, der elsker store carvingsving. Der er kort afstand til både alpint skiløb og langrend. På toppen af Varden finder du Varden restaurant, og med gondolen, der kører over til vestsiden, er du også tæt på skiudlejning, en sportsbutik, købmand/delikatesse, flere restauranter og afterski.
Om sommeren tilbyder vi fantastiske vandre- og cykelmuligheder. Inden for en halv times kørsel kan du nå flere attraktioner som Hunderfossen mod syd og Fron Water Park mod nord. Der er også kort afstand til små charmerende centre som Fåvang og landsbyen Ringebu.
Myrsetervegen 102 tilbyder alt, hvad du behøver for et afslappende ophold. I køkkenet finder du komfur, køleskab, fryser, opvaskemaskine og en Nespresso kaffemaskine.
Spisestuen har plads til 12 personer, perfekt til hyggelige måltider sammen.
Efter en dag med aktiviteter kan du slappe af i stuen, som er udstyret med sofa, TV, hems og en varm pejs, ideel til hyggelige aftener foran flammerne. Der er også et separat opholdsområde på hemsen.
Soveværelser:
Soveværelse 1: Dobbeltseng (160 cm x 200 cm)
Soveværelse 2: Dobbeltseng (160 cm x 200 cm)
Soveværelse 3: Familiekøjeseng (120 cm/90 cm x 200 cm)
Soveværelse 4: Familiekøjeseng (120 cm/90 cm x 200 cm)
Soveværelse 5: 2 enkeltsenge (90 cm x 200 cm)
Badeværelser:
Badeværelse 1: Bruser, toilet, badekar og sauna.
Badeværelse 2: Bruser og toilet.
Yderligere information:
Wi-Fi
Pejs
Terrasse
Husdyr er ikke tilladt
Ofte stillede spørgsmål
Hvad er inkluderet i prisen?+
Prisen dækker overnatning på MYRSETERVEGEN 102 i den valgte periode og boligtype. Liftkort, skiudstyr, skiskole, transport og forsikring tilkøbes separat – vi har samarbejdsaftaler med lokale udbydere og hjælper gerne med at samle det hele.
Hvornår betaler jeg, og kan jeg afbestille?+
Du betaler et depositum ved bestilling og restbeløbet senest 60 dage før afrejse. Fri afbestilling op til 60 dage før afrejse. Vi anbefaler altid en afbestillingsforsikring.
Er der dansk personale på destinationen?+
Ja, vi har dansk personale i Norge hele sæsonen. Du har altid en at ringe til, hvis du har brug for hjælp før, under eller efter rejsen.
Hvordan kommer jeg til hotellet?+
Du kan flyve, køre selv eller tage bus. Vi rådgiver om den bedste transport for netop din rejse – kontakt os på 98 12 52 99.
Er I medlem af Rejsegarantifonden?+
Ja, reg.nr. 1851. Dine penge er sikret, og hjemtransport er garanteret hvis noget uventet skulle ske.