Obergurgl/Hochgurgl · Østrig
Hotel Lohmann

























25 billeder — swipe





Det indgår i dit ophold
Overnatning
Hotel Lohmann
Beliggenhed
Dette hotel ligger i Obergurgl. Den nærmeste lufthavn er Innsbruck (INN).
Faciliteter
Hotellet har en elevator og byder på 39 værelser. Det venlige personale i receptionen besvarer gerne alle spørgsmål. Faciliteterne omfatter bagageopbevaring og en værdiboks. Trådløs internetadgang er tilgængelig på offentlige områder. En række butikker, herunder et supermarked, er gode til shopping eller bare at kigge. Børn kan nyde legepladsen. Yderligere faciliteter omfatter et legerum. Gæster, der ankommer i bil, kan parkere deres køretøjer i garagen eller på parkeringspladsen. Yderligere services og faciliteter omfatter babysitterservice og børnepasningsservice. En faxmaskine er tilgængelig for gæsternes forretningsbehov.
Værelser
Gæsterne kan nyde bjergudsigten fra en balkon eller terrasse. Værelserne har en dobbeltseng og en sovesofa. Barnesenge og ekstra senge kan anmodes om til yngre gæster. En værdiboks giver sikker opbevaring af gæsternes personlige ejendele. Gæsterne finder også et køleskab blandt standardfunktionerne. En telefon, et tv og WiFi (uden ekstra beregning) er også tilgængelige. En hårtørrer og badekåber er til rådighed på badeværelserne, som omfatter en bruser og et badekar. Hotellet har familieværelser og ikke-ryger værelser.
Værelser
Vælg dit værelse
Vælg blandt tilgængelige værelser og lejligheder







- 4 pers.


Ofte stillede spørgsmål
Hvad er inkluderet i prisen?+
Prisen dækker overnatning på Hotel Lohmann i den valgte periode og boligtype. Liftkort, skiudstyr, skiskole, transport og forsikring tilkøbes separat – vi har samarbejdsaftaler med lokale udbydere og hjælper gerne med at samle det hele.
Hvornår betaler jeg, og kan jeg afbestille?+
Du betaler et depositum ved bestilling og restbeløbet senest 60 dage før afrejse. Fri afbestilling op til 60 dage før afrejse. Vi anbefaler altid en afbestillingsforsikring.
Er der dansk personale på destinationen?+
Ja, vi har dansk personale i Østrig hele sæsonen. Du har altid en at ringe til, hvis du har brug for hjælp før, under eller efter rejsen.
Hvordan kommer jeg til hotellet?+
Du kan flyve, køre selv eller tage bus. Vi rådgiver om den bedste transport for netop din rejse.
Er I medlem af Rejsegarantifonden?+
Ja, reg.nr. 1851. Dine penge er sikret, og hjemtransport er garanteret hvis noget uventet skulle ske.